18 paź 2016

WYCIECZKA DO BESKIDU ŻYWIECKIEGO

8 października 2016 roku odbyła się wycieczka integracyjna osób niepełnosprawnych i ich opiekunów z wychowankami Świetlicy Środowiskowej w Połomi do Beskidu Żywieckiego.

Pierwszym punktem naszej wycieczki był wjazd kolejką wąskotorową na Górę Żar. Na jej szczycie mieliśmy okazję podziwiać roztaczające się wspaniałe widoki na Beskidy
i leżące u jej stóp jeziora: Międzybrodzkie i Żywieckie. Zobaczyliśmy również zbiornik wodny służący do pozyskiwania energii elektrycznej. Znaleźliśmy czas na wypicie ciepłej herbaty oraz zjedzenie przekąsek.

Największą atrakcją okazał się rejs statkiem po jeziorze żywieckim. Większość dzieci pierwszy raz płynęła statkiem. Podczas niego podziwialiśmy malowniczy zbiornik wcięty pomiędzy niewysokie szczyty gór oraz zaporę w Tresnej.

Po relaksie na statku udaliśmy się na wspólny posiłek. Odpoczynek pozwolił nam nabrać sił na dalszą wędrówkę.

Podczas spaceru po parku żywieckim, w którym znajduje się pałac Habsburgów zamieszkiwany do niedawana przez księżną Marię Krystynę Altenburg, delektowaliśmy się pięknymi widokami. Ten zabytkowy Park Zamkowy w Żywcu, ze starodrzewiem i szerokimi alejkami, kamiennymi mostkami oraz Domkiem Chińskim wywarł na Nas ogromne wrażenie.
Chłodna i nieco kapryśna pogoda nie zdołała popsuć humorów uczestników wycieczki. Wycieczka była udana i wywołała wiele pozytywnych wrażeń.

Wycieczka została sfinansowana z dotacji pochodzącej ze środków województwa śląskiego w ramach konkursu pod nazwą Wspieranie lokalnych systemów profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie w województwie śląskim w 2016 rok.

indeks