18 paź 2016

WE WRZEŚNIU DZIAŁO SIĘ..

Wrzesień w naszej świetlicy był bardzo ważnym miesiącem. Rozpoczęliśmy realizację projektu „Mogę więcej, mogę wszystko”. W ramach niego wydarzyło się kilka ciekawych rzeczy.

„W zdrowym ciele zdrowy duch” były cyklem zajęć, w czasie których  promowaliśmy wśród wychowanków świetlicy zdrowy tryb życia. Zajęcia odbywały się w trzy ostatnie piątki września i dotyczyły następujących zagadnień: zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie oraz aktywność ruchowa i rekreacja. Wśród zajęć odbyły się zajęcia kulinarne (przygotowanie sałatki owocowej) oraz zajęcia sportowe zachęcające do uprawiania sportów i szeroko pojętego ruchu.

29 września odbył się Dzień Łasucha. W ramach tego dnia miały miejsce zajęcia plastyczno- techniczne, podczas których dzieci wykonały książki kucharskie metodą scrapbookingu oraz wzięły udział w zajęciach kulinarnych. W trakcie nich upiekły muffinki oraz ciastko marchewkowe.

30 września odbyły się warsztaty astronomiczne prowadzone przez Astrohunters. Spotkanie z astronomią rozpoczęło się od „Podróży do gwiazd”. Była to wirtualna wycieczka po Układzie Słonecznym, przestrzeni międzygwiezdnej i naszej Galaktyce w formie autorskiej projekcji multimedialnej i wykładu. Najwięcej wrażeń wywołały zajęcia warsztatowe z użyciem profesjonalnego sprzętu do obserwacji nieba (teleskopy astronomiczne i lornetka astronomiczna). Na zakończenie warsztatów odbył się panel dyskusyjny z pytaniami oraz prezentacja kolekcji meteorytów.

Warsztaty astronomiczne oraz żywność potrzebna do przeprowadzenia zajęć” W zdrowym ciele zdrowy duch” i Dnia Łasucha zostały sfinansowane z dotacji pochodzącej ze środków województwa śląskiego w ramach konkursu pod nazwą Wspieranie lokalnych systemów profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie w województwie śląskim w 2016 rok.

indeks