03 wrz 2021

Wakacje bez nudy

Tegoroczne zajęcia letnie w Ośrodku Pomocy Społecznej w Mszanie- Świetlicy Środowiskowej w Połomi odbywały się w ramach gminnego programu „Zarażamy radością”.

„Wakacje bez nudy”, bo tak brzmiało hasło przewodnie spotkań, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Każdy tydzień obfitował w nowe niespodzianki i wyzwania. W trakcie zajęć powstały nitkowe obrazy, kosmetyki domowej roboty oraz recyklingowe dekoracje. Dzieci wzięły udział w warsztatach skręcania balonów oraz pracowały z masą solną. Fitness był okazją do poprawy swojej formy, a zajęcia na świeżym powietrzu sprzyjały poznawaniu zabaw podwórkowych. Najwięcej emocji wywołał tydzień, podczas którego uczestnicy wzięli udział w eksperymentach. W trakcie nich nastąpiła erupcja wulkanu, powstała burza w słoiku oraz lawa, a także kolorowy deszcz i tańczący olej. Wiele wrażeń wywołała również ciecz nienewtonowska oraz gumowe jajko.

Uczestnicy wzięli również w Etnowarsztatach oraz warsztatach florystycznych zorganizowanych wspólnie z GOKIR Mszana, a także w Pikniku Ekologicznym. Dzięki Gminnej Bibliotece Publicznej w Mszanie dzieci poznały teatrzyk kamshibai.Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas